• rolvis@rolvis.sk
  • +421 (0)910 982 693

RÁMOVÝ SYSTÉM PRESKLENIA

Presklenie loggií a balkónov systémom COPAL sa vyrába z povrchovo upravených hliníkových profilov. Ako výplň posuvných krídiel môže byť použité sklo alebo polykarbonátová platňa. Konštrukčné riešenie pozostáva z horizontálnych horných a spodných vodiacich hliníkových profilov v ktorých sa pohybuje krídlo pomocou antikorových pojazdových koliesok, ktoré sú ukryté v ráme posuvného panelu, vďaka čomu sa ľahko pohybujú a nevyžadujú údržbu. Ovládanie je zabezpečené pomocou hliníkového madla pripevneného k rámu krídla. Na bokoch je konštrukcia uzavretá vertikálnami uzatváracími hliníkovými profilmi v tvare písmena U. Izolovanie krídel je zabezpečené pomocou štetinkového tesnenia. Na požiadanie je možné namontovať zámky a poistné zarážky proti vysadeniu, ktoré sú ukryté v ráme posuvných krídel. Medzi najvýznamnejšie plusy tohto typu presklenia patrí to, že má vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti, vďaka čomu Vám môže priniesť nemalé úspory na energiách. Zároveň chráni Vás aj Váš majetok pred vplyvmi počasia, ale aj pred nežiaducimi návštevníkmi. Ďalšou z radu výhod je možnosť celoročného využívania preskleného priestoru a samozrejme zníženie hlučnosti, čo v prípade blízkosti rušnej ulice, určite ocení každý.

Pevný vodiaci rám pozostáva z horných a spodných horizontálnych vodiacich profilov, horných tolerančných profilov a vertikálnych uzatváracích hliníkových profilov. Na vykrytie väčších odchýlok od horizontálnej roviny sa horné vodiace profily vkladajú do tolerančných profilov tvaru obráteného "U". Spodné horizontálne profily sú vyspádované a odvodnené drenážnymi otvormi. Vertikálne profily majú tvar "U". Pohľadová šírka profilov (zvonku) je 25 mm.

Pohyblivé (posuvné) panely sú lemované horizontálnymi a vertikálnymi profilmi. Do rámu je vložená výplň – sklo alebo polykarbonátová platňa. Pohľadová šírka profilov (zvonku) je 40 a 55 mm. Súčasťou posuvných panelov sú pojazdové kolieska, poistky proti vysadeniu z vodiaceho profilu, rukoväte, prípadne rukoväte so zámkami.

Pojazdové kolieska tvoria antikorové, bezúdržbové kolieska, uložené v teflónovom puzdre, skryté v rámoch posuvných panelov, hladko sa pohybujúce po vodiacich – koľajničkových profiloch.

Poistky proti vysadeniu skryté v rámoch posuvných panelov znemožňujú náhodné alebo násilné vysadenie panelov z vodiacich profilov.

Hliníkové rukoväte priskrutkované k rámu posuvného panelu, umiestneného najbližšie k uzatváranému priestoru, umožňujú pohodlnú manipuláciu s posuvnými panelmi. Dodávajú sa rukoväte (madlá):

  • jednoduché (približne tvar "U")
  • so vzperou (zaistenie len zvnútra)
  • s jednoduchým zamykaním (zaistenie len zvnútra)
  • s cylindrickou zámkou (FAB)

Tesnenie proti prefukovaniu a kmitaniu panelov je zo špeciálnych štetiniek. Vťahuje sa do drážok po obvode posuvných panelov i do vertikálnych (uzatváracích) profilov.

Dômyselný detail – "nos" je drážka na vertikálnych profiloch posuvných panelov. "Nosy" pri zasúvaní zapadnú do seba, pričom jeden panel vlečie druhý a po úplnom uzavretí výplň vytvorí pomerne tuhú plochu.

 

POVRCHOVÉ ÚPRAVY A FAREBNOSŤ:

Vzhľad výplní posuvných alebo fixných panelov je závislý od použitej výplne. Hliníkové konštrukcie sa štandardne dodávajú v prírodnej hliníkovej farbe - eloxované alebo v bielej farbe (RAL 9010) - komaxitované (vypaľovaný lak). Je možné dodať akúkoľvek farbu zo vzorkovníka RAL.

   

      

Nebol nájdený žiadny záznam.

Rámový systém presklenia