• rolvis@rolvis.sk
  • +421 (0)910 982 693

BEZRÁMOVÝ SYSTÉM PRESKLENIA

Zasklievací systém OPTIMI predstavuje bezrámový systém presklenia loggií a balkónov z bezpečnostného tvrdeného skla a hliníkových profilov. Svojou elegantnosťou a praktickosťou prináša nové možnosti využitia balkónov alebo loggií. Je vhodný pre použitie pri zatepľovaní objektov a pri ochrane užívateľov bytov alebo kancelárií proti pôsobeniu hluku, prašnosti, exhalácií, násilnému vniknutiu a pod. Použitie systému je vhodné pre loggie rovné, rohové, jednostranné či obojstranné čiastočne predsunuté.

 

PREDNOSTI SYSTÉMU OPTIMI:

  • podstatné obmedzenie pôsobenia hluku, prachu, exhalácií
  • zníženie tepelných strát a tým dosiahnutie úspor na vykurovaní
  • zaručená bezpečnosť pri použití bezpečnostného skla
  • zasklenie neruší architektonické prvky budovy a nemení jej vonkajší vzhľad
  • predĺženie ročnej doby používania loggie

FUNKČNÝ PRINCÍP:
Bezrámové zasklievanie je vyhotovené dielcami z bezpečnostného skla hrúbky 6 mm a šírky asi 600 mm. Sklené diely sa posúvajú v koľajnicovom vedení k bočnej stene loggie, kde sa otočia o 90° a zaistia. Tento spôsob posúvania a otáčania skiel umožňuje ich ľahké a bezpečné umývanie z vonkajšej i vnútornej strany. Otvorenie loggie môže byť čiastočné alebo úplné. Diely môžu byť odsúvané na ľavú alebo pravú stranu, v prípade potreby na obe.

Horná a spodná koľajnicová lišta sú vyrobené z hliníka, ktorý zaručuje nízku hmotnosť a vysokú odolnosť konštrukcie. Jeho použitím sa tiež predchádza hrdzaveniu a inému znehodnocovaniu materiálu. Spodná lišta je pripevnená o zábradlie balkóna a horná o strop. Lišty zabezpečujú pohyb jednotlivých skiel v prípade otvárania alebo zatvárania balkóna, pevné držanie skiel (čím zabraňujú násilnému vniknutiu) a usmerňujú vytáčanie skiel o 90° pri bočnej stene balkóna (pomocou tzv. výhybky na konci hornej lišty).

Sklo používané v tomto systéme je veľmi pružné a odolné voči tlaku. Odoláva silným vetrom aj úderom. Spĺňa všetky bezpečnostné normy. Horné a dolné hrany skiel sú osadené v hliníkových profiloch. Bočné hrany skiel sú zabrúsené a nie sú rámované. Prípadné nerovnosti bočných stien sú na krajných sklách vyrovnané profilovou gumou.

 

   
Nebol nájdený žiadny záznam.

Bezrámový systém presklenia