• rolvis@rolvis.sk
 • +421 (0)910 982 693

BALKÓNOVÉ MARKÍZY

Balkónové markízy patria medzi najrozšírenejšie vonkajšie tienenie a vytvárajú príjemný tieň na balkóne alebo loggii a zároveň poskytujú neoslňujúci výhľad na okolie. Kĺbové ramená sú nahradené padacími - výklopnými ramenami, čím je markíza cenovo prístupnejšia, pri zachovaní pevnosti celej konštrukcie. Vďaka vysokému pružinovému pnutiu v ramenách je látka pevne vypnutá a navíjanie na hriadeľ je bezproblémové. Uchytenie markízy je riešené prostredníctvom kotviacich konzol, ktoré sa vŕtajú do steny, prípadne do stropu. V zatiahnutom stave je látka navinutá na oceľovú hriadeľ a ramená sú zložené pri fasáde, vďaka čomu markíza nepôsobí rušivo, ale naopak veľmi esteticky a designovo.

Ovládanie:
Markízu môžete ovládať ručne - kľukou, motoricky, alebo aj oboma možnosťami. K motoricky ovládanej markíze si ako doplnok môžete doobjednať čidlá, ktoré chránia markízy pred poškodením alebo riadia systém v závislosti od počasia.

Textílie:
Výber látky Vašej markízi je z hľadiska estetiky najdôležitejším momentom. Pomocou vzorkovníka sa rozhodnete aký vzor, alebo odtieň bude mať Vaša látka. Konečný výber vzoru odporúčame zvoliť pri osobnom stretnutí.

Vzorkovník textílií:
Si môžete prezrieť po kliknutí na tento ODKAZ.

Popri estetike majú použité textilné materiály veľmi dôležité technické vlastnosti:

 • Vode odolnosť
  Použité látky udržia najmenej 325 mm vodného stĺpca bez presakovania. To znamená, že látka až do výšky 32 cm nahromadenej vody odoláva presakovaniu.
 • Odpudzovanie prachu
  Tkanina je impregnovaná, vďaka čomu na nej usadený prach dažďová voda ľahko zmyje.
 • Ochrana
  Textílie disponujú proti plesňovou ochranou.
 • UV-filter
  Počas užívania budete cítiť, že medzi tieňom a tieňom je rozdiel. Látky našich markíz zodpovedajú najprísnejším kritériám dnešnej doby ohľadom UV ochrany.


Textílie vďaka impregnačným meteriálom a technologickým prostupom sú odolné voči väčšine znečistení. Všetky tieto vlastnosti Vám zabezpečujú 5 ročnú záruku.

Farba konštrukcie:
Konštrukcia markízy je v základnom prevedení vo farbe bielej alebo za príplatok podľa Vášho ľubovoľného výberu z farebnej škály podľa vzorkovníka RAL.

Elektro-príslušenstvo:

                       
 veterný senzor  slnečný senzor otrasový senzor dažďový senzor
Nebol nájdený žiadny záznam.

Balkónové markízy