• rolvis@rolvis.sk
  • +421 (0)910 982 693

 

kalkulacia

Ovládanie

PDFTlačiťEmail
Základná cena za variantu
Predajná cena
Predajná cena bez DPH
Zľava
Suma DPH
Štandardná cena:
Popis

Ručné ovládanie

Rolovacie garážové brány môžu byť napr. v prípade nedostupnosti elektrickej siete priamo manuálne ovládané ťahaním za madlá umiestnené zvyčajne na koncovom profile. O automatické navíjanie rolety do krycieho boxu sa stará tzv. kompenzačná hriadeľová pružina.Ovládanie pomocou elektrického pohonu

Ovládanie rolovacích garážových brán pomocou elektrického pohonu zabezpečuje najvyššiu mieru pohodlia bez námahy spojenej s manuálnou obsluhou. Plynulý chod elektrického ovládania zvyšuje životnosť samotného výrobku. Pre prípad dočasného výpadku elektrickej siete môžu byť brány vybavené elektrickým pohonom s manuálnou prevodovkou, ktorá je núdzovo ovládaná pomocou odnímateľnej kľuky - tzv. NHK. Alternatívou k manuálnemu núdzovému ovládaniu brán je rozšírenie o batériový záložný zdroj UPS. Riadenie elektrického pohonu je štandardne riešené individuálne pomocou dvojpolohového roletového spínača.

Rádiové riadenie

S modernou značkovou riadiacou jednotkou s integrovaným prijímačom môžete Vaše brány ovládať kedykoľvek a za akéhokoľvek počasia z pohodlia vášho vozidla pomocou kompaktného diaľkového ovládača. Vďaka programovateľnej riadiacej jednotke môže byť automaticky ovládané tiež samotné osvetlenie garáže, čo ďalej zvyšuje komfort pri parkovaní vozidla v nočných hodinách. Pri plne automatizovanom riadení sú garážové rolovacie brány vybavené širokou škálou certifikovaných bezpečnostných prvkov zaisťujúcich bezpečnosť prevádzky a spĺňajú tak všetky štandardy európskych predpisov a noriem. Je to napríklad ochrana proti nájazdu výplne brány na prekážku, záchytné zariadenie proti nekontrolovanému odvinutie výplne brán, svetelná či zvuková signalizácia chodu brány, a pod.

Pre maximálny komfort odporúčame pokročilý systém riadenia rolovacích garážových brán pomocou prídavného GSM modulu. Ovládanie brán tu funguje na princípe jednoduchého prezvonenia telefónneho čísla GSM modulu Vaším osobným mobilným telefónom, pričom vlastná prevádzka je úplne bezplatná. Tento spôsob riadenia nie je nijako obmedzený či ovplyvnený dosahom bežného rádiového signálu a je dostupný z akéhokoľvek miesta s pokrytím mobilnej siete GSM. Pomocou jednoducho formátovaných krátkych textových správ SMS možno ľahko spravovať zoznam oprávnených telefónnych čísel. Odpadajú tak prípadné problémy so stratou diaľkových ovládačov, nutná výmena batérií, a pod.

  

Trubkové elektropohony
- s mechanickými koncovými spínačmi
- elektronické pohony
- pohony so vstavaným prijímačom
- pohony s núdzovou kľukou

   

Bočné pohony
Bočné pohony sú vhodné pri väčšej záťaži a častosti otvárania brány - sú opatrený integrovanou protipáodovou brzdou.

   

Spínače a prepínače
Elektropohon brány je možné ovládať miestnym tlačítkom, diaľkovým ovládaním, kľúčovým spínačom, kódovou klávesnicou atď.

   

Diaľkové ovládanie
Elektropohon brány je možné ovládať diaľkovým ovládaním v podobe prívesku na kľúčenku.